Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
B Grade: McIntosh Cup 16 16 Feb 19 Secret Harbour Dockers Cricket Club
6/196(cc) P Craig 54* P Bouteloup 51  M Steele 2/27
def by White Knights Baldivis
3/198(cc) D Brewer 73 L McIntosh 47* SA Snashall 45  
Rhonda Scarrott Reserve (West Oval - Rhonda Scarrott) 
C Grade: Jeffrey Cup 16 16 Feb 19 Secret Harbour Dockers Cricket Club
6/187 AJ Williams 56* M Edwards 51* JW Starling 47  AJ Mills 3/27 MJ White 2/49
def White Knights Baldivis
182 D Cole 56 S Hewins 29  M Edwards 2/16 R Stavreff 2/19 MJ McIlwaine 2/40 D Drew 2/41
Rhonda Scarrott Reserve (East Oval - Tangadee) 
D Grade 16 16 Feb 19 White Knights Baldivis
8/216(cc) B Aiberti 42 S Kent 36 V Kansra 34  J Pearce 3/21
def Secret Harbour Dockers Cricket Club
8/206(cc) J McClay 74  K Sinclair 2/32 S Partridge 2/50
Living Waters Lutheran College (Living Waters Oval) 
F Grade 16 16 Feb 19 Secret Harbour Dockers Cricket Club
131 BJ Flannery 36  R Graham 2/8 MJ Snashall 2/21
def by White Knights Baldivis Gold
9/186(cc) RJ Kenny 59 J Youlden 27* G Baird 26  J Pink 3/18 C Styles 2/27
Waikiki Primary School 
Ladies T20 10 17 Feb 19 Hillman
def by Secret Harbour Dockers Cricket Club
Sir Ross McLarty Park (Sir Ross McLarty Park - Oval #2) 
Under 14 11 16 Feb 19 Singleton Irwinians
6/166(cc) TW Black 29 JD Barnes 26*  HG Case 2/10 J Chaytor 2/23
def Secret Harbour Dockers Cricket Club
57  CJ Perry 2/5 SJ Noble 2/7 SZ Donald 2/7
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #2) 
Under 10 South Comp 10 15 Feb 19 Secret Harbour Dockers Cricket Club
103/5  
def Mandurah Junior White
9/90  W Gray 2/8 J Hawkins 2/14 R Pryer 2/21
Rhonda Scarrott Reserve (East Oval - Tangadee) 
Under 15 8 17 Feb 19 Secret Harbour Dockers Cricket Club
96  B Oakden 2/9
def by White Knights Baldivis
127  AJ Wall 2/10 J Prince 2/13
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #2) 
Under 15's Community Cup 5 9 Dec 18 Secret Harbour Dockers Cricket Club
7/111(cc)  CR Taylor 2/16 CG Ramsay 2/23
def by White Knights Baldivis
9/143 C Blake 36  
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #2) 
Under 17 8 17 Feb 19 Hillman Junior Cricket Club
8/219(cc) JP Sanders 46* KM de Koker 41 H Middelbosch 30  RT Lund 3/29 R Stavreff 2/18
def Secret Harbour Dockers Cricket Club
6/168(cc) R Stavreff 46* TE Matthews 45  KM de Koker 2/30
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #2) 
Under 17's Community Cup 3 9 Dec 18 Secret Harbour Dockers Cricket Club
74  KJ Peachey 3/7
def by Hillman Junior Cricket Club
6/145 JP Sanders 30*  
Currie Street Reserve (Warnbro Turf) 
Under 12 10 16 Feb 19 Secret Harbour Dockers Cricket Club
102 JJ Hiller 27  H King 3/2 B Leyte 2/3
def Pinjarra Junior
76  JJ Hiller 3/3 ZP Flannery 2/6
Rhonda Scarrott Reserve (East Oval - Tangadee) 
Under 11 10 16 Feb 19 Secret Harbour Dockers Cricket Club
1/188 A Sutton 25*  
def Halls Head Brown
11/74  B Woolmer 4/7 CA Reynolds 2/3 A Sutton 2/7
Rhonda Scarrott Reserve (West Oval - Rhonda Scarrott) 
Peel Perth Scorchers Summer Under 13s Girls League 10 15 Feb 19 BYE
Secret Harbour Dockers Cricket Club
 
ICL 5 3 Feb 19 Warnbro Swans Cricket Club
9/129(cc)  H Knuckey 4/25 (inc double hat-trick) S Dunstan 2/17
def by Secret Harbour Dockers Cricket Club
4/148(cc) H Knuckey 33  
Morris Buzzacott Reserve  
Under 17's Community Cup 1 13 Jan 19 Ellenbrook Rangers
7/167(cc) HD Kain 52* J Bibby 31* R Watson 25*  J Kamen 2/9 J Wright 2/22
def Secret Harbour Dockers Cricket Club
81 R Stavreff 27  H Sleath 3/18 A Woods 2/2 HJ Adcock 2/8
Ellenbrook District Open Space (Central Oval)